Wiadomości dla niepełnosprawnych

Wiadomości dla niepełnosprawnych

Wiadomości dla niepełnosprawnych Wiadomości dla niepełnosprawnych Wiadomości dla niepełnosprawnych

John Lennon kpi z niepełnosprawnych!

John Lennon w czasie jednego z koncertów udaje osoby niepełnosprawne i naśladuje ich ruchy w sposób obraźliwy. W sieci od razu zawrzało. Fani nie mogli uwierzyć, że ich idol mógł zrobić coś takiego.

Punkty Informacyjny dla Osób Niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnością i osoby z ich najbliższego otoczenia mogą dowiedzieć się tam o działaniach podejmowanych przez miasto na rzecz osób z niepełnosprawnością, o działalności instytucji i organizacji zajmujących się wspieraniem osób z niepełnosprawnością. Znajdą też pomoc w wypełnianiu formularzy, wniosków dot. należnych im świadczeń oraz uzyskają specjalistyczne porady. W Punkcie Informacji zostały uruchomione dyżury ekspertów z zakresu psychologii, prawa, edukacji, informacji zawodowej i ekonomii oraz przysługujących uprawnieniach.

KUL AUTO

Wiadomości dla niepełnosprawnych ruchowo – KUL oddał do użytku samochód przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością. Będzie z niego korzystać 6 studentów tej uczelni poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ze środków pozyskanych na realizację projektu „Równy Start” wykonano także dokumentację projektową dostosowania budynków KUL do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz urządzono laboratorium języków obcych dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/art/9133340,kul-ma-auto-dla-niepelnosprawnych-studentow-zdjecia,id,t.html

 

Film „Kulawi” – jak żyć będąc ON

„Radość” każdego dnia

Śmiech zawsze na zdrowie

Comments are closed.